8 najlepszych krótkometrażowych filmów postapokaliptycznych z 2016 roku.

8 najlepszych krótometrażówek postapokaliptycznych z 2016

Poznaj 8 najlepszych krótkometrażówe w klimacie postapokaliptycznym

Chcieliśmy się z wami podzielić naszym wyborem najlepszych krótkometrażowych filmów post apokaliptycznych z 2016. Kryterium było proste: filmy musiały być udostępnione do oglądania w 2016 roku na youtube lub vimeo i musiały nam się spodobać. Poniżej prezentujemy 8 najlepszych krótkometrażowek. Mało? To zapiszcie się do newslettera a w zamian wyślemy na maila link do poszerzonego zestawienia. Zawiera ono kolejne 11 filmów, które zrobiły na nas wrażenie oraz 11 teledysków. Dlaczego warto? Pomożesz nam zrobić film, a sam otrzymasz ponad 4 godzinną postapokaliptyczną ucztę.

1. Arene

Akcja filmu osadzona jest w postapokaliptycznej przyszłości. Ludzie wywołali i przegrali wojnę z maszynami, które stworzyli. Przerażona Arene odzyskuje świadomość na pokładzie samolotu wojskowego. Jej porywacze, wktórce przekonują się kim naprawdę jest. Arene robi ogromne wrażenie pod każdym względem. I koncepcja świata, gra aktorska i ogólny poziom realizacyjny może śmiało równać się amerykańskim filmom akcji. Z materiału making of można się dowiedzieć, że zbudowanie wnętrza samolotu zajęło 20 dni. Arene to zdecydowanie numer jeden w  rankingu krótkometrażowych filmów postapokaliptycznych z 2016 roku.

Arene – Scifi Short Film from Henrik BC on Vimeo.

2. DAYS of EVA

Film, opublikowany na profilu autora muzyki, zachwycił nas kameralnością, przemyślaną strukturą, zdjęciami i kostiumem głównego bohatera. Udowadnia, że dobre postapo nie musi się opierać na bieganiu i strzelaniu do każdego jeszcze żyjącego człowieka. Podzielamy ten pogląd i umieszczamy go w ścisłej czołówce.

Out of Breath DAYS OF EVA from Adam Daudrich on Vimeo.

3. Hollow Men

Postapokaliptyczny krótki metraż inspirowany wierszem, chyba najbardziej postapokaliptycznego poety XX wieku, Thomasa S. Eliota. Filmowa adaptacja “Wydrążonych ludzi”pozwala szybko wejść w klimat. Ujęcia w zwolnionym tempie dodają smaku wyjątkowej atmosferze filmu. Zapraszamy krótkiej podróży po zniszczonej górskiej drodze i do wsłuchania się w pustkowie.

Hollow Men from Christopher Bevan on Vimeo.

4. Growing Pains

W takim zestawieniu musi się pojawić choć jeden film inspirowany kultową grą Fallout. I to właśnie jest Growing Pains. Opowieść o niezdecydowanym absolwencie liceum, który zostaje wepchnięty w uniwersum Fallouta. Już pierwsze dźwięki utworu Bustin’ Surfboads zespołu The Tornadoes (znanego m.in. z Pulp Fiction) zapowiadają, że oglądanie tego filmu to będzie czysta przyjemność.

„Growing Pains” A Fallout Fan Film from Trevor Stevens on Vimeo.

5. SALONE DEL MOBILE 2016

Pełna i oficjalna nazwa filmu to: „Before Design: Classic. Tradizione nel futuro”. Film został wyreżyserowany przez Matteo Garrone m.in. twórcę filmów Gomorra (2008) i Pentameron (2015) z Salmą Hayek w roli głównej. Film był częścią wystawy podczas Targów Meblowych w Milanie w 2016 roku. W postapokaliptycznej przyszłości „zamiatacze” zbierają meble z innych epok (dokładniej z okresu od Ludwika XV do roku 1910). Przekonajcie się jak wygląda barokowy przepych zestawiony z postapokaliptycznymi wnętrzami zniszczonych budynkach.

SALONE_DEL_MOBILE 2016 from stuart greenwald on Vimeo.

6. Nightsatan and the Loops of Doom

Tytuł jest niezły, co? Ten szort to – cytująctwórców – “The ultimate post- apocalyptic synthesizer short film.” Twórcy są Finami. T Sam film powstał najprawodopodobniej juz w 2014 roku, jednak dopiero teraz twórcy zdecydowali się go udostępnić. Ma to związek z próbą przekształcenia filmu w pełnymetraż. Film zdecydowanie dla fanów łączenia stylów i gatunków. Znajdziemy tu:  surrealizm, postapo, musical, elektroniczne lata 80-te i estetykę Kampu. Na dodatkową zachętę dodamy, że są cycki już w pierwszych 30 sekundach filmu.

7. Lori Nix’s Post-Apocalyptic Dioramas

Tym razem coś bardziej rzeczywistego. Mini dokument o Lori Nix – nowojorskiej artystce, która tworzy postapokaliptyczne dioramy. Fascynuje ją wizja opuszczonych metropoli, do których wdziera się przyroda i daje wyraz temu w swoich pracach.

Przed miejscem 8 mamy taką ofertę dla was:

zapis8. EOS

Zestawieniu niemogło zabraknąć animacji. Szczególnie takiej z ciekawym zakończeniem. Główny bohater – Machango, żyje w podziemnym mieście. Jest zafascynowany niebem i słońcem, którego nigdy nie poznał.

EOS from Jon Vivanco on Vimeo.

Na koniec wszystkich wędrowców po naszym zestawieniu zapraszamy na drinka!

FMI303 Gruff by Kara Stone from Film & Moving Image at Stevenson on Vimeo.